Krása

Jak cvičit doma?

Existují lidé, kteří nemohou nebo nechtějí jít do posilovny – nemění to, že se starají o to, aby se udrželi v klidu nebo se snažili ztratit další kilo. Naštěstí, pokud chcete pomoci zhubnout, existují účinné způsoby, jak provádět cvičení doma – a to i bez použití profesionálního vybavení.

Cvičení doma bez vybavení? Nebojte se!

Existuje mnoho cvičení, které jsou účinné, i když nepoužíváte nic jiného než vaše tělo. Push-up a squat jsou klasickými příklady. Použití takových cvičení může mobilizovat téměř všechny svaly těla k práci. Samozřejmě, můžete si koupit cvičební lavičky a váhy, pokud máte nějaké volné peníze a to je docela rozumná cena – ale stojí za to vědět, že to není nutné.

Existují různé způsoby, jak cvičit doma při použití provizorních zařízení namísto “skutečných” spotřebičů. Například ve skutečnosti nepotřebujete činku, kterou byste mohli vycvičit. Vše, co potřebujete, je těžké materiály, které můžete v ruce zvednout. Pro lehké aerobní cvičení můžete použít plechovku jako je fazole. Pro větší těžkou váhu můžete použít velkou láhev minerální vody. Obě možnosti jsou stejně dobré jako skutečné váhy – ale stojí to málo a všichni je najdou ve svém domě.

Proto stojí za to pamatovat tuto dobrou zprávu: je zcela možné, abyste získali efektivní a efektivní cvičení v pohodlí vašeho domova, aniž byste museli kupovat drahé cvičební pomůcky.

Níže najdete příklady cvičení pro každou důležitou část těla, kterou můžete udělat doma.

1. Nohy

Rozvíjení efektivního výcviku nohou doma může být často problematické, pokud nemáte žádné vybavení, ale stále chcete dosáhnout co nejkratších výsledků v co nejkratším čase. Nicméně je hezké se naučit, že si můžete vylézt nohy, postarat se o budování svalové hmoty a vypálit vrstvu nežádoucího tuku prostřednictvím domácího nošení, které nevyžaduje žádné vybavení.

Vyberte cvičení, které zahrnují co nejvíce svalů. Kromě toho se nebojte dosáhnout pokročilejších cvičení a obohatit je o své tréninkové rutiny.

Zde je krátký seznam velmi účinných cvičení nohou:

 • tradiční dřepy
 • dřep na jedné noze
 • skočí z okraje se vzestupem kolena nahoru
 • vylézt na prsty
 • skoky z nohy na paty na plošině

Tento krátký seznam nočních cviků vám pomůže spálit tělesný tuk, budovat svalovou hmotu a lépe vyřezávat nohy než všechny kombinované stroje v tělocvičně. Cvičení s vysokou intenzitou vám umožní dosáhnout vynikajících výsledků v mnohem kratším čase. Existuje několik způsobů, jak zvýšit intenzitu tréninku doma.

 • Nebojte se dosáhnout pokročilých cvičení
 • Opakujte co nejdříve
 • používat kombinaci několika cvičení v jedné sérii s minimální dávkou odpočinku

Nyní, když víte, že efektivní trénink nohou doma bez vybavení je možný, je čas začít co nejrychleji získat výsledky.

2. Barges

Bary jsou složitou skupinou svalů. Ramena vstupují do hry jako stabilizátor všech svalů horního těla, a proto jejich start a výcvik není nejjednodušší úkol. Nicméně, některé z cvičení, které můžete udělat doma, fungují lépe než ostatní.

Zde jsou některé z nejlepších ramenních cvičení, které lze provést pouze s vaší vlastní hmotností – bez dalšího vybavení:

 • vertikální čerpadla se zdviženými nohami
  Toto cvičení vyžaduje pouze stabilní zvýšení nohou během cvičení. Když děláte tyto typy push-upů, měli byste mít nohy přímo v kolenou, a proto bude cvičení mnohem jednodušší pro lidi, kteří jsou dobře napjatí. Přestože v klasické verzi tohoto cvičení je trup téměř svislý, můžete zkusit jiný úhel – pro snadné ovládání.
 • rukojeti
  Zajímavé cvičení, známé dokonce i z mateřské školy. Zahrnuje nejen aktivitu člunu, ale také jádro trupu – posiluje ji. V síti najdete mnoho videí, které ilustrují správný výkon tohoto cvičení.

3. Belly

Rozložení břišních svalů je součástí velmi zvláštní skupiny svalů: skupina, která může být účinně vyškolena během tréninku bez hmotnosti. Téměř každý jiný sval potřebuje určitou zátěž, aby se vylepšil, ale s rozložením břišních svalů můžete pracovat zcela s použitím pouze krátkého cvičení s využitím tělesné hmotnosti. Existuje několik věcí, které byste měli vždy věnovat pozornost při cvičení doma, pomohou vám maximalizovat vaše úsilí a vybudovat své abs rychleji než cokoli jiného.

Nejprve byste měli vědět, že ačkoli existuje jen tolik možností volby jako součást cvičení v břiše doma, je třeba vytvořit systém cvičení. Díky tomu můžete svou práci rozšířit na vaše svaly a vyvíjet se více než jedním způsobem.

Jedna z nejúčinnějších cvičení je známa všem jako kolo. Dalším velkým cvičením jsou všechny druhy drtí. Klasické nůžky fungují velmi dobře.

4. Biceps

Nepotřebujete tisíc různých cvičení na biceps. Naopak. Pouze dva pohyby jsou dostačující a lze je také provést doma. To je správné – není třeba jít do posilovny, pokud chcete trénovat impozantní biceps. Nejúčinnější jsou různé typy vytažení.

Rozlišujeme následující typy:

 • vytahování na okraji stolu
  Chcete-li provést toto cvičení správně, jděte doleva ke stolu, uchopte horní část za chvost a opřete se o zem kolena, které se ohýbají v kolenou. Později stačí, abyste odešli a vyskočili. Samozřejmě je důležité, aby cvičení probíhalo na stabilním stole – úměrném tělu.
 • podváděl vytahování na hůl
  Jedná se o měkkou verzi klasického cvičení – od tohoto důvodu podváděl název. Skládá se ze skutečnosti, že nohy spočívají na židli, a tak podporují práci bicepsu. Ve skutečnosti založíme pouze špičky prstů. Při vytahování pro správné cvičení byste měli narovnat nohy v klíně.

Tyto bicepsové cvičení vám umožní krásně vytvořit tuto svalovou část. Pokud se ale opravdu chcete pokusit získat impozantní tělo, musíte se snažit o plnohodnotnější přístup k tělu – včetně školení pro další strany, o nichž se diskutuje.

5. Triceps

Pokud jde o tuto část těla, cvičení jako push-up (jak na míč, tak i na zádech) jsou nejúčinnější.

Samozřejmě, pokud jde o všechny druhy cvičení, nejprve pamatujte na správné zahřátí!