Krása

Circuit Training – fakta a mýty

Circuitový trénink, známý také jako “trénink FBW”, je zaměřen na začátečníky a pokročilé lidi, kteří mají rádi vysokou intenzitu výcviku a komplexní přístup k vlastnímu rozvoji. Tento trénink zahrnuje provádění minimálně jednoho cvičení u všech hlavních svalových skupin v každém tréninku. Výsledkem toho je pracovat na poměrně vysoké srdeční frekvenci a velkou únavu během tréninku. Pro začátečníky se doporučuje začít s méně stanicemi a načítat podle vašich preferencí. To zabrání zranění a získání nesprávných pohybových vzorů. Tím, že rozhodujete o tomto typu školení, můžete si být jisti, že zlepšíte efektivitu, koordinaci a sílu vašeho těla. Komplexní přístup k rozvojovým otázkám dělá periferní vzdělávání jedním z nejčastěji zvolených trenéry. Výhodou tohoto typu práce je schopnost provádět další cvičení doma bez potřeby speciálního vybavení. To umožňuje současnou volnou a efektivní manipulaci s vybranými cvičeními a zatíženími. Diverzifikace vzdělávacího plánu v kontextu měsíců práce vám umožní dosáhnout lepších výsledků a získat větší radost z školení.

Základní předpoklady

Velkou výhodou tréninku FBW je schopnost volit cvičení podle vzdělávacích preferencí. Jejich výběr není přesně definován, takže se můžete zaměřit na určitou stranu na každém tréninku, aniž byste se vzdali výcviku jiných prvků. Je to ideální řešení pro začátečníky. Například, když máme slabé chrbtové svaly a silnou hruď, můžeme použít poutko na baru a veslování v kombinaci s klasickými push-upy. Systém 2: 1 vám umožní provádět efektivní školení okruhů včetně slabší strany.

Jak vypadá obvodní výcvik?

Hlavním předpokladem periferního tréninku je vysoká intenzita a krátká pracovní doba. Ve většině případů stačí 30 nebo 40 minut pevné práce, aby se unavili a stimulovali tělo k rozvoji. Takové krátké trvání výcviku bude efektivně kombinovat silový trénink a kardio trénink. Výsledkem budou neuvěřitelně rychlé tréninkové cíle. Nezapomeňte zahrnout všechny části horních svalů do tréninku, tj.

 • hrudník (např. lavička nebo švédské pumpy)
 • zadní (např. vytažení na tyči nebo veslování v trupu)
 • čluny (například vojenské stlačení nebo zvedání boční činky)
 • biceps (např. ohýbání činky při stojící nebo ohýbání činky při posezení)
 • Triceps (např. francouzské stlačení nebo vytažení horního zdvihacího kabelu)
 • břicho (např. vytažení kolen do klece v závěsné poloze na sloupku nebo zkrat na rohoži)

A dolní části svalů, to znamená:

 • kvadricepsové svaly (např. dřepy s činky na zadní straně nebo poklesy s činky)
 • dvouhlavé stehenní svaly (např. mrtvý klasický řetězec nebo mrtvý vzestup na rovných nohách)
 • skupina ischiatických tibiálních svalů – polo-bukální svaly a polokuláry (např. tahání míče dolů)
 • gluteální svaly (například chůze se zadržovací gumou na kolenou nebo kyčelní thurst)
 • třílůžkových telat (např. vyklenutí prstů na stepi nebo rovnání na jeřábu)

Sestavování těchto cvičení do jednoho okruhu s ohledem na krátkou přestávku účinně a účinně přetáhne celé tělo v jednom tréninku. Během cvičení stojí za sledování srdce pomocí monitoru srdečního tepu. To vám umožní určit intenzitu srdečního tepu a nastavit zátěž na vlastní úroveň sofistikovanosti. Regulací srdeční frekvence můžeme v každém případě manipulovat s námahou (kyslíkový a anaerobní rozsah), a tak postupujeme od týdne k týdnu.

Kdy není doporučen výcvik periferních zařízení?

Pro začátečníky se nedoporučuje trénink na okruzích, který se skládá z několika společných cvičení a bez přestávek. Obtížnost dělat cvičení v kombinaci s vysokou intenzitou může být komplikovaná kombinace, která nakonec povede ke zranění. Situace se liší v případě kombinace periferního tréninku s cvičeními prováděnými na strojích, které nevyžadují velmi dobrou techniku ​​pro provádění cvičení a ovládání těla.

Kdo je výcvik pro koho?

Především pro lidi, kteří mají rádi rychlé a efektivní tréninky. Kombinace několika cvičení v jednom okruhu umožňuje účinně posílit celé tělo, zlepšit stabilizaci a motorickou koordinaci. Toto je ideální řešení pro rušné lidi, kteří nemají rádi ztrácet čas na zbytečné přestávky. Stojí za zmínku, že kvalita výcviku závisí na délce přestávek mezi sérií a výběru cvičení.